22 غذا برای مبارزه با چاقی

22 غذا برای مبارزه با چاقی

کوینولا
کوینولا تغذیه ای مناسب است که می تواند در برنامه ی رژیمی شما قرار گیرد.در یک فنجان از این دانه ی کامل دارای 8گرم از پروتئین مخصوص و 5 گرم فیبر است همچنین آن را به عنوان برنج نیز طبخ می کنند.آن را با مواد مغذی مانند آهن،روی،سلنیوم برای شام سریع و جالب در برخی از سبزیجات،آجیل یا پروتئین چربی مخلوط می کنند.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

دارچین
مطالعات نشان می دهد دارچین ممکن است موجب تثبیت سطح قند خون شود.این ماده می تواند اشتها را در افراد کاهش دهد به ویژه افرادی که دارای دیابت نوع دوم هستند.همه می توانند از دارچین در نقش سنتی آن استفاده کنند.همچنین شما می توانید آن را با قهوه،چای یا ماست مخلوط کنید تا بدون اضافه کردن کالری موجب افزایش شیرینی تغذیه می شود.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

چای سبز
مطالعات متعدد نشان می دهد چای سبز می تواند باعث از دست دادن وزن با تحریک بدن شود.چای سبز حاوی ترکیب های موجود، یک نوع از انواع خاص فیتوکمیکال ها است که به طور خلاصه ممکن است بر سوخت و ساز بدن اثر بگذارد.برای به دست آوردن بیشترین سود از این ماده نیاز به نوشیدن چند لیوان از آن در روز است.متخصصان توصیه می کنند چای را داغ مصرف کنید زیرا نوشیدن آن زمان بیشتری طول می کشد و مصرف کالری کاهش می یابد و همچنین تسکین دهنده است.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

گریپ فروت
با این که گریپ فروت ماده ی خاص چربی سوزی ندارد اما باعث احساس سیری در افرادی که رژیم دارند می شود این امر در حالی رخ می دهد که این ماده دارای کالری کمتری نیز می باشد.به دلیل مقادیر فراوان از فیبر محلول هضم آن نیز مدت بیشتری طول می کشد.خوردن نیمی از گریپ فروت یا یک لیوان آب آن قبل از غذا احساس گرسنگی شما را از بین می برد پس شما کالری کمتری در طول غذا خوردن استفاده می کنید.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

هندوانه
غذاهایی که دارای میزان آب بالایی هستند فضای بیشتری در روده می گیرند.این سیگنال های بدن هستند که موجب تناول کم یا زیاد یا استفاده از غذاهای متفاوت می شوند.بسیاری از میوه های خام و سبزیجات سرشار از آب و مواد مغذی است، اما کم کالری هستند.هندوانه یکی از بهترین مثال ها در این مورد است.این میوه یکی از منابع غنی لیکوپن آنتی اکسیدانی و ویتامین است.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

گلابی و سیب
گلابی و سیب از مواد غنی دارای آب است.البته بهتر است که آنها را تکه تکه و سپس میل کنید.متخصصان توصیه می کنند به جای آب این میوه ها از کل میوه استفاده کنید.این مسئله نه تنها موجب جذب فیبر بیشتر می شود بلکه موجب جویدن میوه می شود که این امر خود باعث سوختن کالری می شود.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

توت ها
همانند سایر میوه ها توت ها نیز سرشار از آب و فیبر هستند اما ویژگی دیگر آنها شیرینی آنهاست.این بدان معناست که توت می تواند شیرینی مورد نظر شما را فراهم کند و همچنین دارای کالری قابل توجهی است.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

سبزیجات خام
این سبزیجات می توانند مکمل های مناسبی در میان تناول غذا باشند.این مواد آبدار و کم کالری هستند که باعث احساس سیری می شوند.نصف فنجان کرفس تنها 8کالری دارد.پیشنهاد می شود برای سالسا از کرفس به همراه کره بادام زمینی یا هویج استفاده شود.این مواد می توانند جایگزین مناسبی برای چیپس باشند.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

تخم مرغ
متخصصان توصیه می کنند در ابتدای صبح تناول مقداری غذای پروتئین دار می تواند از بسیاری صبحانه های متداول بهتر باشد.یک تخم مرغ تنها 75 کالری دارد اما 7گرم پروتئین با کیفیت بالا و مواد مغذی مختلف دارد.متخصصان معتقدند خوردن تخم مرغ باعث سوزاندن کالری بیشتری نسبت به سایر غذاها می شود.البته لازم به ذکر است برای افراد دارای کلسترول بالا باید با پزشک در مورد مقدار مصرف تخم مرغ مشورت شود.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

قهوه
نوشیدنی ها مقدار زیادی از خوراک ما را در بر می گیرند و بسیر مورد علاقه هستند.نوشیدنی ها باعث کمک به متابولیسم و کاهش وزن می شوند.قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که باعث تحریک سوخت و ساز بدن می شود.هر چند فهوه تاثیر کمی دارد و با کمی کالری اضافه جبران می شود اما می تواند گزینه ی مناسبی در بین نوشیدنی های گرم باشد.
 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

بلغور جو
این ماده چند خاصیت مهم دارد که می توان از بین آنها غنی بودن از فیبر و اینکه دارای آب فراوان است را نام برد.این ماده جزو غذاهای داغ است بنابراین تناول آن زمان بیشتری می برد.در خرید آن باید دقت کرد که انواع کمتر شیرین آن را انتخاب کنید زیرا این ماده طعم شیرین بسیار مناسبی دارد که با توجه به شکر کمتر بسیار مناسب است.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

نان برشته
سرشار از فیبر و کم چرب است.غذایی محبوب است که با نام کراکر هم شناخته می شود.کارشناسان پیشنهاد می دهند که یه جای غلات تصفیه شدهغلات سبوس دار را جایگزین کنند تا چربی شکم آنها کاهش می یابد.یکی از مواد مغذی کراکر است.اما  حبوبات و پاستا هم گزینه های مناسبی هستند.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

سوپ
البته لازم به ذکر است منظور سوپ های بدون خامه است.سوپ به دلیل وجود آب فراوان باعث سیری با کالری کمتر می شود.اگر سوپ به عنوان پیش غذا استفاده شود فضاهایی که می تواند با کالری های بیشتر پر شود را اسغال می کند.شما می توانید با پختن سوپی کم کالری با استفاده از موادی مانند لوبیا،سبزیجات،ماهی و مرغ رضایت بیشتری داشته باشید.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

سالاد
غذایی دیگر برای داشتن احساس سیری قبل از خوردن غذا سالاد است.کاهو ماده ای آبدار و مفید است.شما می توانید با اضافه کردن موادی مانند کاهو،سبزیجات و پنیر و ... سالادی کامل تهیه کنید.اما باید در مورد چاشنی ها مراقب باشید زیرا برخی کالری فراوانی دارند.سالسا و چاشنی هایی مانند آن مناسب تر برای سالاد ها هستند.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

سرکه
اگر شما سالادتان را با روغن و سرکه میل می کنید از مزایای چربی سوزی برخوردار می شوید.تحقیقات نشان می دهد سرکه موجب پایین آمدن چربی می شود.این ماده علاوه بر خوشمزه کردن سالاد  کالری چندانی ندارد.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

آجیل
یکی از روش های مناسب برای رفع گرسنگی در بین وعده های غذایی استفاده از آجیل است.آجیل ها دارای فیبر فراوان و پروتئین بالا هستند.آجیل وزن را کنترل و کلسترول را بهبود می بخشد.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

پاپ کورن
شاید مقدار آن زیاد به نظر برسد اما واقعیت این است که کالری کمی دارد.این مواد جایگزین مناسبی برای چیپس هاست و کالری مقدار زیادی از آن با مقدار کمی از چیپس ها برابری می کند.پاپ کورن بسیار دلپذیر برای مردم است و زمان بیشتری برای تناول می گیرد.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

شیر رقیق
این شیر بدون چربی است و مقدار زیادی از پروتئین و کلسیم را بدون ایجاد چاقی فراهم می کند.این شیر زمان بیشتری برای خروج از معده نسبت به مایعات دیگر با پروتئین کمتر می گیرد.شیر رقیق موجب کنترل وزن می شود و تحقیقات اثرات این ماده را تایید می کند.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

گوشت بدون چربی
هماطور که ذکر شد پروتئین می تواند شما را سیر نگه دارد و در هنگام هضم کالری بیشتری بسوزاند ولی باید در انتخاب پروتئین دقت کرد.گوشت تیره نشان دهنده ی گرایش بالا یه چربی است که مزایای گوشت را از بین می برد.سینه مرغ بدون پوست یک انتخاب عالیست.همچنین انواع گوشت ها هستند که باید در مقدار کم مصرف شوند.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

ماهی
یکی از بهترین منابع پروتئین ماهی است.تحقیقات نشان می دهد که میزان رضایت از ماهی بیشتر از گوشت و مرغ است که البته دلیل آن وجود پروتئین های متفاوت است.ماهی همچنین دارای امگا3 است و کمتر باعث چاقی می شود.ماهی برای جلوگیری از حمله های قلبی و شرایط مزمن مفید است.

 

22 غذا برای مبارزه با چاقی

لوبیا
لوبیا ها سبزیجاتی مناسب،نوعی پروتئین و یک منبع عالی فیبر است.لوبیا ها زود آماده می شوند.از این موتد به عنوان سالاد نیز می توان استفاده کرد.یک لیوان لوبیا 12گرم فیبر ،15گرم پروتئین و فقط 4گرم چربی دارد.


/ 4 نظر / 22 بازدید
parasto

ایول مطالب فوق العاده ای بود...من چاق نیستم ولی میتونم بااینا بقیه رو مشاوره بدم...مرسیییییییییییییییییی[دست]

نادیا

بابا دمت گرم[چشمک] خییییییییییییییییییییییییییییییییلی باحالی بازم دستت درد نکنه[دست]

mahsa

داداشیییییییییی؟؟؟[خنثی][خنثی] من 4. 5 کیلو کم دارم من چکار کنم تپل شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟