معرفی کتاب فیل صورتی را پنهان کن


قانون طلایی: سعی کنید همیشه قبل از بلند حرف زدن، فکر کنید.

مخاطب ما هر کس که باشد مهم نیست، ما باید مسئولیت کلماتی را که انتخاب می کنیم را به عهده بگیریم.

داستانی از فرانک دیک، مربی موفق بریتانیایی المپیک سال های80: مردمانی ساکن ده کوچکی واقع در یک دره بودند. این افراد از زندگی ساده، بی دردسر و آرام خود در آن دره کوچک کاملا راضی و خرسند بودند. تا آنکه یکی از آنها تصمیم می گیرد از تپه های اطراف بالا برود و با اینکار مناظر بی نظیری را در چند قدمی دهکده ی کوچک کشف کند که تا آن روز از آنها بی خبر بودند. او همچنان به صعودش اول از تپه ها و بعد از کوه های اطراف ادامه می دهد و در همان حال فکر می کند که آیا به اندازه کافی بالا نرفته است؟ اما در کمال خستگی به دنبال کشف زیبایی های بیشتر باز هم به صعود ادامه می دهد.
آیاشما دوست دارید بدانید همواره در امنیت و آرامش همیشگی خانه های ته دره باشید؟ یا دوست دارید بدانیم که چه اندازه توانایی صعود از قله های زندگی را دارید؟
نمی خواهید تجربه هایی را کسب کنید که دوستان شما رویای آنها را در سر می پرورند؟ آیا دوست ندارید شاهد زیباترین مناظری باشید که جهان می تواند در اختیار شما قرار دهد؟

همواره با صبوری،خونسردی و مودب بودن جایگاه صحیح اخلاقی خود را حفظ کنید.

گفتن "متاسفم" اولین و بهترین قدم در راه بازسازی اعتماد بین طرفین تا پس از رخ دادن اشتباهات است.

کسانی که صادقانه عذرخواهی می کنند همیشه مورد احترام بیشتری هستند تا کسانی که ادعای لغزش ناپذیری دارند.

دستورالعمل ساده ی "عذرخواهی/پشیمانی، علت یابی و جبران" همواره امکان عذرخواهی، توضیح دادن و ارائه ی راه حل را فراهم می کند و مهمتر از همه با حذف انتظارات غیر واقعی، امکان عملی تحقق واقعیت ها را نیز بوجود می آورند.

مارک تواین: اگر حقیقت را بر زبان آورید، لازم نیست نگران فراموش کردن چیزی باشید.

حقیقت آن چیزی است که واقعا اتفاق افتاده در حالیکه دروغ اختراع جعلی ذهن است. تنها یکبار فاش شدن دروغ گویی برای همیشه در چشم دیگران از شما یک دروغگو می سازد.

بنجامین فرانکلین: درست انجام دادن کارها، بهتر از درست حرف زدن است.

گفتن "متشکرم و آفرین بر شما" نشان قدر دان بودن شماست. اسن کار هم اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و هم فردی را که از او قدردانی کرده اید.

انتقاد مخرب باعث از بین رفتن اعتماد به نفس کودکان و حتی بزرگسالان می شود و اغلب آنها را به انسان های همیشه منتقد تبدیل می کند.

همیشه به طور خصوصی از کسی انتقاد کنید و آن هم تنها در صورتی که اطمینان دارید می توانید راه حلی برای جبران آنچه از آن انتقاد کرده اید ارائه دهید.

از بکار بردن کلماتی چون "ممکن است" ، "امیدوارم"، "احتمالا"، "شدنی ست" ، "بطور نسبی" و سایر عبارات شبیه به آنها که قاطعیت سخنان شما را از بین می برند پرهیز کنید.

"سعی خواهم کرد" و "بهترین کاری راکه بتوانم می کنم" هر دو سخنان شما را خالی از تعهد می کنند.

برای آنکه پاسخ های شما طفره رونده به گوش نرسد تا جایی که ممکن است جواب های خود را با "بله" ، "نه" و "نمی دانم" شروع کنید.

بجای حدس زدن و فرض کردن، حقایق و واقعیات را بررسی کنید.
شروع به شمردن نکات مثبت زندگی خود کنید.


ریچارد کارلسون: خودتان را برای موضوعات کوچک عذاب ندهید، چون همه ی موضوعات کوچک هستند.

با دید باز به مشکلات نگاه کنید، تا ببینید که اغلب آنها در عالم واقعیت چقدر کوچک و کم اهمیت و ناچیزند.

رودیارد کیپلینگ: کلمات قطعا قوی ترین دارویی هستند که تا کنون توسط بشر به کار گرفته شده است.

نقل قول محبوب نویسنده ی این کتاب: شکست زمانی است که شما دست از تلاش بر می دارید.

جورج برنارد شاو: مردم همیشه شرایط محیط اطرافشان را در آنچه که هستند مقصر می دانند. من هیچ اعتقادی به شرایط محیطی ندارم. افراد موفق در این دنیا کسانی هستند که شرایط مورد نیاز برای موفقیت را جستجو می کنند و اگر موفق به یافتن آنها نشدند، شرایط را به وجود می آورند.

توماس جفرسون: هرگاه می خواهید کاری را انجام دهید، حتی اگر نمی دانیم چگونه ممکن است بتوانید از پس انجام آن بر بیاید، از خودتان بپرسید اگر همه دنیا در حال نگریستن به شما بود چه عکس العملی نشان می دادید


/ 3 نظر / 14 بازدید
شادان

از این جمله خوشم اومد: مخاطب ما هر کس که باشد مهم نیست، ما باید مسئولیت کلماتی را که انتخاب می کنیم را به عهده بگیریم.[ابرو]

رويا

به به اينجا ديگه همه چي پيدا ميشه.تبريك واسه پيشرفت وبت عزيزم اميدوارم موفق باشي .[ماچ][ماچ][هورا][گل]

melika

harf nadasht[لبخند] [دست][تایید]